FESTIVĀLS JŪRAS MAKŠĶERĒŠANĀ NO KRASTA 2018

27.oktobrī Jūrkalnē tika aizvadīts Latvijas čempionāts jūras makšķerēšanā no krasta. Šogad tas jau bija astotais čempionāts pēc kārtas. Un vienlaicīgi tas bija arī Jūrkalnes bušu festivāls.

Lai arī laika prognoze nesolīja vieglu dienu dalībai pieteicās un startēja 73 komandas pa divi makšķernieki komandā. Ģeogrāfiski pārstāvēta bija gandrīz visa Latvija.

Iepriekšējās dienās vējš jūru bija sašūpinājis pietiekami jaudīgi. Laika prognoze rīta cēlienā solīja nelielu lietu un D-DR vēja virzienu ar stiprumu ap 6m/s, kas dienas otrajā pusē solījās pieaugt līdz pat 9m/s. Jūrkalnes krastam tas ir pietiekami stiprs vējš ar lieliem viļņiem. Pie šādiem laika apstākļiem priekšroka bija komandām, kuras bija veiksmīgākas starta sektoru izlozē.

Kamēr lielākā daļa komandu piemeklēja pareizos svarus barības noturēšanai uz grunts daži “veiksminieki” jau sāka ķert pirmās butes. Sacensību pirmās trīs stundas vēl izskatījās cerīgas visām komandām. Taču dienas otrajā pusē piepildījās laika prognožu solījums un vēja stiprumi pieauga līdz 9m/s. Līdzi vējam atnāca arī spēcīga sānu straume, kas stipri ierobežoja komandu iespējas tikt pie kārotajiem lomiem.

Sāka pieteikties pirmās komandas, kuras pieņēma lēmumu sacensības beigt.

Un šī bija otrā reize čempionāta vēsturē, kad laika prognoze ieviesa korekcijas sacensību gaitā. Pieaugot vējam un straumei tika pieņemts lēmums sacensību finišu pārcelt par trim stundām ātrāk. Līdz ar to pl.17.00 tika izšauta finiša raķete un 2018.gada Latvijas čempionāts jūras makšķerēšanā no krasta finišēja.

Apkopojot rezultātus bija redzams, ka bez lomiem ir palikušas gandrīz puse komandu.

Tomēr čempioni tika noskaidroti.

1.vieta KRASTA VĒJŠ /Andris Roberts, Dmitrijs Orehovs/ 3.017kg

2.vieta KRODZINIEKI /Vilnis Klāsons, Valters Gulbis/ 2.204kg

3.vieta M G /Gundars Pāvals, Guntis Sula/ 2.178kg

 

Apsveicu uzvarētājus! Apsveicu visus dalībniekus par izturību!

Uz tikšanos nākamajā gadā.

 

Egīls Draudiņš

Galvenais tiesnesis