Kultūra

Dodoties ceļojumā uz Kurzemi Jūs viesosieties pie suitiem,senām tradīcijām bagātajā,skaistajā,sakoptajā laimīgajā  krastā- Jūrkalnē,kurā nav iespējams neiemīlēties.

Lielā jūra jokus nesaprot.Kad nāk niknais pūtiens,viļņi laiza stāvo smilšu krastu,un tad jūrā tiek ieskaloti koki,neiztur arī stiprās kāpnes,kas ved uz ciemu.

Vētru pēdas Jūrkalnē manāmas vai ik uz soļa,bet vietējie neļaunojas uz savu jūru.Tā vien liekas ,ka esam gatavi saķert vēju un sasiet to mezglā-suiti taču.

Kā izskatās izslavētais maģo suitu Jūrkalnes stāvkrasts?''No augšas skatoties,ūdens pie malas izskatās dzidri zaļš kā kādā dienvidu jūrā.Smilšu mala tur lejā aizliecas tālu tālumā.Tai seko augstāk otra līnija ar tumšu svītrojumu apakšā,tas ir stāvkrasts,kas slaidā līkumā aizliecas līdz zilganam priežu mežam,lai tad strauji iekristu jūras zilumā''.Tā par Jūrkalni jūsmoja Jānis Jaunsudrabiņš.

Jūrkalnes stāvkrasts pilnībā atbilst nosaukumam,jo stāvais,smilšainais krasts slejas gandrīz 20 m augstumā.Bet lejā ir jūra,tik mainīga un skaista.Ne no šā,ne no tā jūra var kļūt arī vizbulīšu zila un draiskoties ar baltu viļņu mežģīnēm,tad var norimt un kausēta svina krāsā gulēt smagnēja un mierīga,lai kādā dusmu brīdī pēkšņā dumpīgumā triektu bangas pret krastu.

www.mammadaba.lv