Vētru muzejs

Jūrkalnes pagasta tautas namā, kas ierīkots 18.gs. vidū būvētajā kroga ēkā,  otrā stāva ekspozīcijas “Vētru muzejs” izveidei izmantoti Jūrmalas  izstādes “Kuģi dzelmē” materiāli,  kura guva lielu publikas atsaucību.
   Tā stāsta par Baltijas jūras stihijas upuriem, papildināta ar pludmalē atrastajām un no dzelmes izceltajām senlietām, te var  apskatīt  zemūdens kultūrvēsturisko mantojumu, akcentējot kuģu vrakus, kas atrodas Jūrkalnes krastos. Ekspozīcijā ietilpst nirēju ekipējums un atribūtika, foto un video materiāli no jūras dzelmes. Skaņa un apgaismojums lieliski pastiprina izjūtas,  telpa izskatās  kā kuģa tilpne.
   Sertificēts zemūdens arheologs Voldemārs Rains, tas ir cilvēks – leģenda, principā šī ekspozīcija ir viņa ekspozīcija, viņa un draugu izveidota.. Eksponāti ir daudzveidīgi un  interesanti, atspoguļo dažādus laika posmus, lielākā daļa priekšmetu atrasti tieši Kurzemes jūrmalā.
   ”Vētru muzeju” Ventspils novada Jūrkalnē varēs aplūkot vismaz piecus gadus, ekspozīciju ,par apmeklējumu nav jāmaksā. Eksponātu atlasi  veica V.Raina dzīvesbiedre Inese Helviga, viņa veidojusi ekspozīcijas tekstus, bija tās kuratore.
    Ideja  par šādas ekspozīcijas veidošanu radusies jūrkalnietim,  kādreizējam Rīgas Brīvdabas muzeja direktoram Jurim Indānam. To atbalstījis arī advokāts Saulvedis Vārpiņš, kuram Jūrkalnē ir īpašums un kuram niršana ir sirdslieta.
   Šī ir lieliska atrakcija visai ģimenei, līdzi atļauts vest arī sunīti.  Gids stāsta latviski, angliski, krieviski.