Aktīvais sports

Trases treniņiem informācija :29274191 Guntis

informācija arī: facebook/mototrack Jūrkalne

Jūrkalnē dabas dotie skaistie smilšainie krasti un jūra ,dod iespēju nodarboties ar dažādiem sporta veidiem.

Jau kolhozu laikā pie mums bija jaunieši ,kuri nodarbojās ar motosportu un daži to dara vēl joprojām gan profesionāli ,gan hobijam.Mūsu trasē iegriežas gan ārzemju viesi no Somijas un Krievijas. Trenēties brauc gan profesionāli kā Jonass ,Līvs,Freibergs ,Macuks u.c. ,gan amatieri ,kuri tikai iesākuši.

Gadiem ejot ir izveidojušies jauni sporta veidi un ar  kuriem ir iespējams nodarboties arī pie mums . Plaši iecienīts ir paraglaidings , vindserfings ,kaitbords ,serfošana ar airi un citi sporta veidi ,kurus var izmantot uz ūdens vai stāvkrastā .

Sāncenšos – pasaules čempions!

24. novembris, 2012. gads

 

 

Foto: Juris Lipsnis     Raksta autors: Juris Lipsnis

Pasaules čempionāta 3. vietas ieguvējs 125 cm³ klasē Pauls Jonass izrādījās ātrākais "Dzintarkrasta kausa" izcīņā motokrosā, kas sestdien, 24. novembrī notika Jūrkalnē.

Piecpadsmitgadīgais Pauls Jonass no Kalvenes meistaru klasē gan startēja ārpus konkurences, un viņam blakus uz pjedestāla pirmā pakāpiena kāpa Jurģis Žukas. Viņam tikai pašās beigās izdevās pārspēt Gintu Uzaru (Ulmale), kurš abos braucienos rādīja līdzvērtīgu sniegumu. G.Uzars kā labākais vietējais sportists saņēma speciālbalvu – firmas Scott motokrosa brilles. Trešo vietu izcīnīja Eduards Rozenbergs, kurš otrajā braucienā vienubrīd bija atkritis pat uz pirmā desmitā beigām, tomēr spēja saņemties un atgriezās līderu grupā. 4. vietā Mareks Zolmanis, 5. Elgars Otaņķis.

 

 

Jūrkalnes mototrases apsaimniekotājs Guntis Spade, kurš arī pats piedalījās sacensībās, atzina, ka P.Jonasa dalība bijusi īpašs saldēdiens gan skatītājiem, gan sāncenšiem: „Pauls ir pagājušā gada pasaules čempions 85 cm³ klasē un šā gada pasaules čempionāta trešās vietas ieguvējs 125 cm³ klasē. Viņš šogad Latvijā nemaz tik bieži nav redzams, jo pārsvarā startē ārzemēs, tomēr regulāri trenējas mūsu trasē, tāpēc labprāt piekrita startēt arī Dzintarkrasta kausā.”


P.Jonass Kurzemniekam pastāstīja, ka bija cerējis uz Laura Freiberga piedalīšanos – tā būtu iespēja samēroties spēkiem ar vienu no valsts meistarīgākajiem motokrosa braucējiem, tomēr arī citi sāncenši neesot bijuši peļami (gan jāatzīst, ka Pauls pilnīgi visus konkurentus, arī spēcīgākos, apdzina vismaz par apli). Savukārt Paula tēvs Kaspars atzina, ka šādas treniņsacensības dēlam nākot par labu, jo tajās viņš braucot par ar lielāku atdevi nekā Eiropas un pasaules mačos – te, neriskējot zaudēt svarīgus ieskaites punktus, var pārbaudīt dažādus uzlabojumus braukšanas tehnikā.


Jauniešu klasē pārliecinoši uzvarēja Kārlis Kalējs, pārspējot Žani Šimetavu un Emīlu Bišofu. 4. vietā Dāvids Rjahovs, 5. Kārlis Egle, 6. Daniels Blaščinskis, 7. Rihards Elpers.

Iesācēju klasē, kurā brauca dažāda vecuma motobraucēji, par lielu prieku daudzajiem skatītājiem uzvarēja vietējais sportists Jānis Dadzis, kuram līdzvērtīgā cīņā izdevās pārspēt otru jūrkalnieku Aldi Cērmani. Trešajā vietā – kuldīdznieks Elvis Sapals, 4. Ralfs Kalniņš, 5. Brendons Bunka. Speciālbalvu (dāvanu karti no Zaķu kroga) izpelnījās vienīgā meitene – skrundeniece Anna Lankovska, kura šai klasē bija sestā.


Balvās sportisti saņēma Red Bull, Pure Chocolate, Motul, Herbalife ražojumus un tikko no krāsns izņemtu Jūrkalnes saldskābmaizi, ko cepis vietējais meistars Juris Lastovskis no Bērziņiem.

Viens no sacensību rīkotājiem – pazīstamais motobraucējs Lauris Freibergs saņēma speciālbalvu no Jūrkalnes rokdarbniecēm – adītas suitu zeķes, ko pasniedza tūrisma uzņēmēja Marita Jēkabsone. Viņa Kurzemniekam pastāstīja, ka drīzumā Jūrkalnes mototrasei būs mājas lapa interenetā: "Gribam piesaistīt ārzemju motobraucējus, kuriem mūsu trases smilšainais segums noderēs treniņiem pavasarī un rudenī, kad Eiropas ziemeļvalstu trases ir vai nu dubļainas, vai sniegotas."

Šā gada pavasarī Jūrkalne jau piedzīvoja pamatīgu trenēties gribētāju pieplūdumu no Somijas - ap 200 sportistu, bet vietējie ļaudis ir gatavi uzņemt vēl vairāk. Starp citu, somi ziņu par superīgo trasi jau esot nodevuši tālāk - norvēģiem...